Sprzątanie hoteli Kołobrzeg

Sprzątanie hoteli Kołobrzeg

Aktulności Artykuł Miesiąca Kołobrzeg Poradnik Klienta Prasówki z Kołobrzegu

Niektórzy z nas doskonale wiedzą o tym, że sprzątaniem hoteli w Kołobrzegu zajmują się zazwyczaj pokojówki, czyli ta obsługa hotelowa. Ich obowiązki polegają na tym by znosić brudną pościeli do pralni i wymieniać ręczniki na czyste. W niektórych przypadkach zajmują się też zmywaniem podłóg, myciem mebli i praniem dywanów odkurzaczem piorącym. Czynności tego rodzaju zazwyczaj wykonują na szybko i z użyciem tych powszechnie dostępnych środków czystości i to tylko ze względu na to, że jedna pokojówka może zajmować się nawet kilkunastoma pokojami i dlatego też do takiego dokładniejszego sprzątania powiązanego z przestawianiem mebli wynajmuje się firmy zewnętrzne, które mają grupę specjalistów, lepsze sprzęty i używają znacznie lepszych środków czystości.

Sprzątanie hoteli Kołobrzeg

Wyspecjalizowane firmy.

Rzecz jasna te wyspecjalizowane firmy sprzątające zajmują się nie tylko sprzątaniem hoteli w Kołobrzegu, sprzątają także domy prywatne, przestrzeń biurową i ogólnie zajmują się tymi trudniejszymi sprawami. Mowa tu dokładnie o tym, że maszyna do czyszczenia z takiej firmy może być wartą tyle co nowe auto kompaktowe, a płyn dedykowany do tej maszyny też jest opcją drogą. Dlatego usługi takiej firmy niestety swoje kosztują, ale takie sprzątanie po części przypomina detailing. nie chodzi tu jedynie o odsuwanie mebli takich jak szafki, szafeczki i łóżka. Na dokładkę te firmy demontują te wpinane listwy przypodłogowe, po to by brud spod nich nie wystawał. Jednym słowem pracownicy tych firm mają swoje patenty na ten wyjątkowo oporny i nie dający się usunąć brud. Minusem tego typu fachowców jest ich cena, bo jedno profesjonalne posprzątanie hotelu w Kołobrzegu może kosztować tyle co kilkaset godzin pracy pokojówki lub nieco więcej. Właśnie ze względu na koszt wielu właścicieli hoteli decyduje się na to o wiele dokładniejsze sprzątanie przez początkiem sezonu turystycznego i w jego trakcie, a wtedy gości hotelowych jest zdecydowanie mniej zazwyczaj wystarcza to tańsze i mniej dokładne sprzątanie.

Sprzątanie hoteli Kołobrzeg
Sprzątanie hoteli Kołobrzeg

Czy to bardzo dokładne sprzątanie jest opcją sensowną?

Dość droga wyspecjalizowana firma sprzątająca zmywa podłogi bardzo dokładnie i nawet przestawia meble, demontuje półki, karnisze, kinkiety i lustra. Tylko po to by pozbyć się tego wyjątkowo opornego brudu z różnych zakamarków. Ten poziom dokładności jeśli chodzi o usługę rzecz jasna swoje kosztuje. wiele znaczy też i to, że takie dokładniejsze sprzątanie musi potrwać te kilka godzin w przypadku każdego z pomieszczeń. W tym rzecz jasna tkwi problem, bo przedsiębiorcy chcą by trwało to jak najkrócej, by jakość usługi była jak najlepszą i by zapłacić jak najmniej. Dokładność w tym przypadku jest wrogiem i niskiej ceny i szybkiego wykonawstwa. Kolejny aspekt tkwi też i w tym, że klienci hoteli chcą oglądać czyste wnętrza i dlatego to dokładniejsze sprzątanie raz na jakiś czas się sprzedaje, bo trzeba dbać o sama atrakcyjność danego miejsca i co równie istotne nie należy oszczędzać na tym dokładnym sprzątaniu, bo to dzięki niemu niektóre hotele w Kołobrzegu mają stałych klientów, którzy powracają tam dosłownie w każdym sezonie letnim.

Jak działają firmy sprzątające?

Wyspecjalizowane firmy sprzątające działają też w internecie i na portalach społecznościowych, czyli pozyskują zlecenia na sprzątanie w sposób dość zróżnicowany. Jeśli zaś chodzi o hotele w Kołobrzegu to sprzątają je wtedy gdy jest mniej gości, czyli wtedy gdy pokoje są już zwalniane, bo właśnie wtedy pojawia się właśnie to oczko, czyli kilka godzin na sprzątnięcie danego pokoju, zanim zajmie go kolejny hotelowy gość. W tym konkretnym czasie usługa powiązana ze sprzątaniem powinna być i dokładną i potrwać te cztery lub pięć godzin. Bywa też i tak, że taka usługa nieco się przeciągnie, ale nie ma w tym nic dziwnego, bo pewni goście zostawiają po sobie ten nietypowy brud i bałagan, czyli jest to cała masa pracy i dla stałych pracowników hotelu i dla firm sprzątających, które mogą wykonywać dane zlecenia w formie cyklicznej. Mowa tu dokładnie o tym, że podpisują umowę z hotelem i dlatego też są zobowiązani do jednego bardzo dokładnego sprzątania w miesiącu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *