Seryjny morderca z Kołobrzegu

Seryjny morderca z Kołobrzegu

Aktulności artykuły Informacje Kołobrzeg Powiat kołobrzeski z Kołobrzegu

W niniejszej myśli jest bardzo pytań niż odpowiedzi. Lub toż dodatkowe, aby 43-letni kołobrzeżanin, przedsiębiorca, wielbiciel zimnych kąpieli w Bałtyku, stał, nie za jakimś, jednak za kilkoma zabójstwami mieszkanek naszego kraju? Czy działał sam, lub posiadał partnerów w zbrodni? I najważniejsze – ile ofiar zostanie ostatecznie przypisanych Mariuszowi G.? Według nieoficjalnych informacji, policja poszukuje kolejnego ciała. Aktualizacja: Mariusz G.usłyszał zarzuty dokonania dwóch kolejnych zabójstw!

Seryjny morderca z Kołobrzegu

 

Byliśmy w polu odnalezienia zwłok samej z zaginionych kobiet, rozmawialiśmy oraz z ludźmi niewielkich Obrotów, których okolice od miesięcy przeszukują kryminalni ze Szczecina i Warszawy. Udało się nam skontaktować z głowami, które potrafiły zatrzymanego i stały przy niego. Wiemy o potrzebie od czerwca, nie znamy a całej historii, a tylko jej strona, bowiem w tym problemie, oprócz oficjalnych komunikatów, nie wymienia się obecnie ani prokuratura ani policja.

Seryjny morderca z Kołobrzegu
Miejsce gdzie zakopał zwłoki

Oskarżony o zabójstwo. Ofiara to popularna od czerwca 54-latka

Z danych przez Szczecińską Prokuraturę Okręgową informacji, wiemy, iż w środę 6 listopada, Mariuszowi G. został postawiony zarzut zabójstwa z względu motywacji zarabiającej na właściwe potępienie. Broniło się to dodatkowe dzięki śledztwu, które od kilku miesięcy prowadzili pracowniki i prokuratura „Archiwum X”. W jego efektu odnaleziono samą z dwóch zaginionych w współczesnym czasie kobiet; 54-latkę, mieszkankę Kołobrzegu. Jak pisze Radio Szczecin, jej ciało było zmasakrowane, prokuratura nie podaje jednak wiedzy o przyczynie śmierci kołobrzeżanki. W chłodnym oświadczeniu nazywa Mariusza G „sprawcą”, natomiast nie „podejrzanym” zbrodni, nie otrzymujemy jednak odpowiedzi na sprawdzanie czy mężczyzna współpracuje obecnie z organami ścigania. – Mogę tylko powiedzieć, że badanie jest w procesie – mówi Joanna Biranowska-Sochalska, rzecznik szczecińskiej prokuratury.

Miejsce znalezienia 54-latki

Seryjny morderca z Kołobrzegu
Seryjny morderca z Kołobrzegu

Krew w samochodzie, sprzedane mieszkanie. Podejrzany, ale bez dowodów

Mariusz G. doszedł do aresztu w czerwcu ostatniego roku. Powód – przywłaszczenie mienia. Już wtedy jednak śledczy są przekonani, że chłopiec jest wkopany w szybszą zbrodnię. Nie przechodzi zawsze żadnych dowodów – przede każdym ciał dwóch zaginionych w ciągu tych miesięcy kobiet. Wiadomo jednak, to znane tajne informacje, że G. zaszedłem w bycie mieszkania samej z nich, a potem je sprzedał. Policja przeszukuje wszystkie lokale będące własnością aresztowanego, w tym garaże i piwnice m.in. przy ulicach Mariackiej czy Wolności. Mundurowi dochodzą do stron Obroty, gdzie podejrzany wynajmował pomieszczenia w obiekcie po dawnej świniarni. Tam, wśród 6 samochodów, miało wydobywać się również auto innej z zaginionych kobiet. Na placu posiadłości jest znaleziona krew. Śledczy zatrzymują właściciela wynajmowanej przez G. stodoły. Sebastian T. dociera do aresztu (jak twierdzą miejscowi, za paserstwo – dop.red.) również stanowi tam do dziś, a prokuratura nie udziela żadnych wzmianki na badania, czy jest on w wolny sposób powiązany ze sytuacją.

Rozkochiwał i mordował? Taki wytrzymały i życzliwy człowiek

W ruchu całego badania i reklamie pojawia się obraz sposobu funkcjonowania oraz element postępowania G. Stanowi on dużo łatwy. 43-latek poznawał kobiety, a następnie tworzył z nimi w zażyłe relacje. Ofiary, przekonane o szczerych intencjach mężczyzny, przepisywały na niego znany majątek. Następnie znikały bez śladu, w niewyjaśnionych okolicznościach. Gdzie? Od kilku miesięcy pracowniki ze Szczecina, a dodatkowo Warszawy, w poszukiwaniu ciał, przeczesywali kraje i bagna w strefach Obrotów. Jak udało się nam dowiedzieć, rewidowano również okoliczną żwirownię, natomiast jej właściciela proszono o uwaga w wydobywaniu żwiru. Ostatecznie jedno ciało; 54-latki odkryto w lesie między Obrotami a Niekaninem.

W pełną sprawę trudno uwierzyć osobom, które potrafiły Mariusza G. Miły, spokojny, pomocny uśmiechnięty. Kiedyś prowadził manufakturę słodyczy, kierował się te za marynarza. Pozytywne słowa można zauważyć od sąsiadów aresztowanego, lecz oraz od prezesa Stowarzyszenia Kołobrzeskich Morsów, w którym G. prężnie tworzył przez dwa lata. – Spokojny człowiek, bezproblemowy. Toż jest po prostu szok – mówi Łukasz Zięba, zastrzegając, że podejrzanego znał pobieżnie.

Z własnych źródeł wiemy i, że zachowany jest pedantem. Przeszukiwane pokoje i pomieszczenia wręcz błyszczały czystością, były wysprzątane. To spowodowało kolejne podejrzenia połączone z usuwaniem śladów zbrodni, dziwił ale także fakt, że G. męczył się, kiedy podczas przeszukania, policjanci nie czekali jego sytuacje na mieszkanie.

Aresztowanie Mariusza G. w czerwcu. Wówczas dowiedzieliśmy się o prowadzonym badaniu

Seryjny morderca z Kołobrzegu
Seryjny morderca z Kołobrzegu

Imprezy, krzyki, ogniska. Spokojna stronę i wielkie rzeczy

Druga twarz Mariusza G., taż znacznie przyjemna, jest częsta mieszkańcom Obrotów. Kiedy prosimy o podejrzanego chwila mogą powiedzieć o samym człowieku, ale wspominają głośne zabawy na działce, gdzie zatrzymany wynajmował pomieszczenia. – Tam wciąż były jedno krzyki, ogniska, nie wiadomo co oni tam palili, smród szedł na całą okolicę – mówi jeden z przedstawicieli. Drugi podkreśla, że do momentu pojawienia się policji, nie było żadnych przypuszczeń, ani podejrzeń. – Samo co się myślało, to, że tam było paserstwo. Bo tam jeszcze coś pracowali przy tych samochodach – wspomina.
Szok pojawił się wraz z przybyciem policji. – Więc taka niewielka, spokojna miejscowość. To niewiarygodne, że działy się tutaj tak straszne rzeczy – mówi jedna z mieszkanek.

Do naszych Czytelników:

Całe śledztwo od początku zawarte było całą tajemnicą. Część lokalnych dziennikarzy, jednak posiadała pewną wiedzę, była pytana, przez policję, o zachowanie dyskrecji. Dlaczego? Podejrzany był już to w areszcie, jednak śledczy nadal prowadzili działania połączone z badaniem sprawy, w tym i z badaniem osób, jakie potrafiły wybierać start w tej sprawy.

Seryjny morderca z Kołobrzegu  samochód
Seryjny morderca z Kołobrzegu samochód

Nasza redakcja o tej dziwnej historii dowiedziała się w czerwcu,w dniu aresztowania Mariusza G., zatem stanowimy w byciu zwolnień z ostatniego doświadczenia. To (kiedy i teraz) że było nam w nią zaufać, dzisiaj jednak, z prawdziwym sumieniem, możemy o niej powiedzieć.

Będziemy Was świadczyć o dalszych ciągach w zarządzanym badaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *