Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Przedsiębiorcy nie pogodzili się na grunt proponowany przez miasto, jako zastępczy, na chwila remontu targowiska miejskiego przy ulicy Trzebiatowskiej. Magistrat chciał przenieść handlujących na drogę Okopową, niedaleko kładki nad torami. Przeszkodą planowałem być zły dojazd oraz wada miejsc parkingowych.

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

 

W trakcie spotkania z władzami miasta zaproponowano parking przy stadionie. Tu przeszkodą istnieje jednak plan zagospodarowania, który uniemożliwia handel w tym tłu. Chociaż urzędnicy sprawdzą lub na prawdopodobnie nie odda się nic w tym przedmiocie zrobić. Alternatywą ma być miejsce naprzeciw kołobrzeskiego cmentarza. Docelowo stanowi one dane pod budowę nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Wkrótce kupcy wraz z urzędnikami mają przyjrzeć się wskazanej lokalizacji.

Dodatkowo handlujący chcieliby zmienić termin wartego 6,5 miliona remontu. Magistrat chciał rozstrzygnąć przetarg także w bieżącym roku, tak by po 4 miesiącach prac ważna było z powrotem handlować przy ulicy Trzebiatowskiej. Jednak prawdopodobne jest, że remont zacznie się dopiero jesienią. Jak podkreślają handlujący, to wiosna stanowi dla nich najtrudniejszym okresem.

Przypomnijmy: oprócz nowej dróg, na rynku przy ul. Trzebiatowskiej, mają pojawić się również nowe pawilony handlowe, zadaszenie dla mniejszych handlarzy i oświetlenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *