Koszenie trawników Kołobrzeg

Koszenie trawników Kołobrzeg

Aktulności Artykuł Miesiąca Poradnik Klienta

Niektórzy z nas doskonale wiedzą o tym, że usługi takie jak koszenie trawników w Kołobrzegu są też powiązane z tym bardzo dokładnym sprzątaniem. Mowa tu dokładnie o tym, że dbanie o tereny zielone to także dbanie o czystość, bo trawnik trzeba skosić i pozbierać z niego śmieci, po to by pięknie zaczął współgrać z tujami i z inną roślinnością, która z nim sąsiaduje. Ta znaczna dbałość przyciąga rzecz jasna klientów, o ile dany trawnik sąsiaduje z hotelem. wtedy rzecz jasna nie ma mowy o tej zbyt wysokiej trawie i o roślinach, których nikt nie przycina. Natomiast firmy sprzątające hotele i obiekty przemysłowe oferują także koszenie trawy, bo w obecnych czasach klienci są zainteresowani usługami kompleksowymi, czyli tym by jedna firma wysprzątała dom i skosiła trawnik przed nim.

Koszenie trawników Kołobrzeg

Koszenie trawników Kołobrzeg

Czy na koszeniu trawy da się zarobić?

Wiadomo nie od dziś, że pewne trawniki maja znaczną powierzchnię i trzeba je kosić sporą kosiarką traktorkiem z koszem, czyli tym traktorkiem sanitarnym. Nie każdy właściciel sporego trawnika dysponuje tego typu sprzętem, a właściciele hoteli muszą się zajmować dość wieloma sprawami. Mowa tu dokładnie o tym, że nie jeden właściciel sporego trawnika przed hotelem, który musi zajmować się całą masą spraw organizacyjnych woli zamówić to koszenie trawnika w Kołobrzegu, bo w tym konkretnym przypadku firma wykonuje usługę, a właściciel terenu tylko za tę usługę płaci. Płacąc także za przycięcie krzewów i za zebranie śmieci z trawnika. Taka praca wydaje się być prostą, ale jeśli trawnik ma niemal dziesięć tysięcy metrów kwadratowych powierzchni lub gdy jest nieco większy, to cała masa pracy. Jednym słowem jest to zajęcie dla kilku ludzi na minimum te kilka godzin, bo skoszoną trawę z kosza kosiarki trzeba wrzucać na przyczepkę, a potem gdzieś wywozić. Podobnie jest z tymi odpadkami po przycinaniu krzewów. wszystko trzeba zebrać i gdzieś wywieźć. w niektórych przypadkach nie stanowi to problemu, bo właściciel trawnika posiada jakiś teren do zrzucania skoszonej trawy, ale nie zawsze tak jest.

Sprzęt do koszenia trawy.

Kosiarka traktorek ze specjalną regulowaną głowicą do koszenia trawy to dość skomplikowany sprzęt. Mowa tu dokładnie o tym, że ta konkretna głowica może mieć do trzech noży tnących i dodatkowo z tyłu taki traktorek ma kosz na trawę, którego pojemność często przekracza te trzysta litrów. Jeśli noży jest więcej niż jeden, to ich pracę synchronizuje specjalny pasek ząbkowany z dwóch stron. Dodatkowo napęd na tę głowicę przekazywany jest za pomocą paska lub za pomocą wału w przypadku nowszych konstrukcji. Ze względu na tak zaawansowany sprzęt to koszenie trawy w Kołobrzegu nie jest opcją tanią i co równie istotne czasami taka kosiarka ulega awarii u klienta na trawniku. wtedy trzeba ją szybko naprawić na miejscu lub ściągnąć do konkretnego zlecenia tę drugą sprawną, po to by dokończyć pracę w konkretnym miejscu. Taka praca to także oczyszczanie kostki brukowej z nadmiaru niechcianej roślinności takiej jak mech i co równie ważne tych prac także nie wykonuje się ręcznie, chyba że w miejscach trudno dostępnych.

Klient na koszenie trawy.

Klient, który szuka firmy do skoszenia sporego trawnika w Kołobrzegu to także klient zainteresowany oczyszczeniem kostki brukowej z tej nie chcianej roślinności. W czasach obecnych taką nie chcianą roślinność wraz z brudem usuwa się za pomocą myjki ciśnieniowej. Pozornie wygląda to prosto, ale po skoszeniu trawy taką kostkę brukową oczyszcza się za pomocą drogiej myjki ciśnieniowej, czyli za pomocą tej posiadającej specjalną obrotową głowicę. Takiej myjki używa się po użyciu specjalnej maszynki do usuwania mchu z kostki brukowej, po to by dana kostka wyglądała tak jak ta dopiero co wyłożona.. Usługi tego rodzaju trzeba łączyć z tym koszeniem trawy w Kołobrzegu, bo klienci szukający tego typu firm w internecie, czyli też na portalach społecznościowych liczą na kompleksową usługę, a nie tylko na skoszenie trawnika tak, że dopiero co skoszona trawa będzie zalegać na całym trawniku. Taka opcja odpada i to głównie ze względu na to, że trawnik i jego najbliższa okolica muszą wyglądać ładnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *